Aybars Arslan

Console.WriteLine("Hello World");

Genymotion – Hızlı Android Emülatörü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere android geliştirmek için kullanabileceğiniz Genymotion  sanal android cihazını tanıtmaya çalışacağım. Eğer android emülatörünüzden çok yavaş ve şikayetçiyseniz doğru adrestesiniz.

Arkadaşlar öncelikle https://cloud.genymotion.com/page/customer/login/ adresinden genymotiona üye oluyoruz.

E-postamıza gelen mail ile hesabımızı aktifleştiriyoruz ve download için sağ üstteki get Genymotion butonuna tıklıyoruz.

logo_oO

https://cloud.genymotion.com/page/launchpad/download/ adresine yönlenmiş oluyoruz ve bizim işletim sistemimize uygun olan sürümü seçerek indirme işlemine başlıyoruz. Bilgisayarında virtualBox olmayanlar virtualBox da kurmak zorunda oldukları için with virtualBox yazan sekmeden indirmelidirler.  Şuan en güncel sürüm olan v2.1.1 sürümünü indirme işlemine başlıyoruz.

genymotion_01

Programımızı standart olarak herhangi bir değişiklik yapmadan kuruyoruz ve programımızı çalıştırıyoruz.

genymotion_02

Artık Genymotion sanal cihazımı kullanabiliriz, yeni kurduğumuz için henüz bir cihaz olmadığı için add seçeneğine tıklayarak oluşturacağımız cihazı seçerek next diyoruz (Ben HTC One kuruyorum 4.3) bize sistem gereksinimleri hakkında bilgi veren yeni bir ekran karşılıyor o ekranıda next diyerek geçiyoruz ve indirme işlemini başlatıyoruz. Biraz uzun sürebilir indirme işlemimiz sonuçlanın HTC One cihazımız hazır olacak.

genymotion_03
genymotion_05

virtualBox’ıma bir tane imajı yerleşiyor. Genymotionun hızlı olmasınının nedeni de sanal makine üzerinden çalışmasıdır.

genymotion_04

Görüldüğü üzere nihayet HTC One cihazımız hazır. Play diyerek cihazımızı çalıştırabiliriz. Hızına gerçekten şaşıracaksınız.

Genymotion da oluşturduğumuz cihazımız hemen hemen gerçek cihaz gibi kullanılmakta ben henüz gerçek cihazımda deneyipte Genymotion cihazımda deneyemediğim bir olayla karşılaşmadım. Batarya seçenekleri ve kullanımı, ön kamera arka kamera kullanımı ve gps kullanımı gibi bir çok seçeneği kullanmamızı sağlıyor.

genymotion_06

Batarya seviyemi gösteren basit bir uygulama çıktısı

Android geliştiren veya geliştirmeye başlayacak olan arkadaşların kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

*Genymotion cihazlarına GooglePlay kurulumu için tıklayınız.

Paylaş !

,

6 thoughts on “Genymotion – Hızlı Android Emülatörü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir