Aybars Arslan

Console.WriteLine("Hello World");

Akademik Bilişim 2014

PrintMerhaba arkadaşlar bugün sizlere her sene farklı illerde yapılan ve bu sene Mersin’de katılmış olduğum Akademik Bilişim Eğitim etkinliğinden bahsedeceğim.

Akademik Bilişim kursları ve konferanslarının varlığını öncelikle bu sene katıldığım Linux Yaz Kampı’nda duymuştum ve etkinliği takibe aldım. Birçok kurs, katılımcılarını bekliyordu. Kursların vakitleri yaklaşırken kurs başvuruları açıldı ve Android-A ileri seviye eğitimine başvurumu gerçekleştirdim. Listelerin açıklanmasıyla birlikte bana Mersin yolu gözüktü.

30 Ocak gününün akşamı Ankara Tren Garı’ndan yola çıktım. Bir ilk olması adına demir yolunu tercih ettim. Bu tercihimden de gayet memnun kaldım. Yolculuğum oldukça rahattı. Ertesi sabah Mersin’deydim. Sora sora Bağdat bulunur hesabı üniversite içerisindeki Yenişehir Kyk Yurdu’nu buldum ve yurduma yerleşip istirahat ettim. Akşamında (Linux Yaz Kampındaki çoğu arkadaşım Akademik Bilişime de katılıyordu) arkadaşlarımla beraber güzel bir Mersin turu yaptık tantunimizi yedik ve eğitim için hazırdım.web-afis

Eğitimler duyurulduğu üzere saat 9.00’da başlayacaktı. Duyurulduğu belirtilen dersliklerde eğitimler başladı ve ben de Android-A ileri seviye eğitimindeki yerimi aldım. Eğitimin başlamasıyla hocamızla tanıştık. Hocamız, Geleceği Yazanlar android geliştirme bölümünden Kerem Küsmezler idi. Kendisi bize planlamasından bahsetti yol haritamızı belirtti;

  • Medya İşlemleri
  • AsyncTask
  • BroadCastReceiver Kullanımı
  • Android’de Sensör Kullanımı
  • Veritabanı Kullanımı
  • Yerel Bildirimler

Başlıca konularımızı işledik. Hocamız eğitimimiz boyunca bizlerle yakından ilgilendi ve yol gösterdi. Derslerimiz arkadaşlarımızla okulumuzda çalışır gibi samimi bir ortamda işlendi. Hocamıza her şey için buradan da tekrar teşekkür ediyorum.

20140204_164501

Genel olarak Akademik Bilişim 2014’e bakacak olursak Katılımcılar;

  • Bilişim üzerine uğraşan birçok insanla tanıştık.
  • Ufkumuzu geliştirmemize yardımcı oldu.
  • Piyasa hakkında bilgi sahibi edindik.
  • Farklı alanlardan işin ehli insanlarla tanıştık.

Böyle güzel bir etkinlik için INETD (İnternet Kullanıcıları Derneği) ’ye çok teşekkürler.

Akademik Bilişim etkinliklerine tüm arkadaşlarımın katılmasını tavsiye ediyorum. Bu tarz gönüllülük esaslı organizasyonlar ülkemizde pek gerçekleşmiyor.

 Akademik Bilişim 2014 

Paylaş !

,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir